PLF1E6R8MCL2TP
Mfr.Part #
PLF1E6R8MCL2TP
Datasheet
PLF1E6R8MCL2TP
Description
CAP ALUM POLY 6.8UF 20% 25V T/H
Stock
696
Capacitance :
6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency :
1.2 A @ 100 kHz
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V